Skip to content

Ohjeita näytteilleasettajille

Hienoa, että olette mukana pohjoisen Suomen suurimmassa teollisuustapahtumassa.

Olemme koonneet sivuillemme erilaisia käytännönohjeita ja vinkkejä, jotta pystyt hyödyntämään messuosallistumisesi mahdollisimman hyvin.

Toivotamme sinulle vaikuttavia kokemuksia, elämyksiä ja tuloksellisia kohtaamisia!

Näytteilleasettajan Extranet palveluun

INFOA NÄYTTEILLEASETTAJILLE

Tervetuloa näytteilleasettajaksi Pohjoinen Teollisuus 2020 -tapahtumaan 30.9.-1.10.2020. Alla käytännön infoa.

Aikataulut  I  Messujen palvelukumppanit  I  Tavaralähetykset  I  Hotellit  I  Varo huijariluetteloita

AIKATAULUT

Rakentaminen:
Maanantai 28.9. klo 7 – 22
Tiistai 29.9. klo 7 – 22

Messut avoinna:
Keskiviikko 30.9. klo 9 – 17
Torstai 1.10. klo 9 – 16
Osastojen huoltoaika: Tapahtumapäivinä 1 h ennen tapahtuman aukeamista.

Purkaminen:
Torstai 1.10. klo 17 – 22
Perjaintai 2.10. klo 7 – 20

Ulkoalueen rakentaminen ja purkaminen
Ohjeistus tarkentuu myöhemmin. 


Messujen palvelukumppanit

Rakenteet ja kalusteet, messuosastot – Expotec Oy
Aleksi Rainevuo, p. 040 767 6397, aleksi.rainevuo@expotec.fiwww.expotec.fi

AV-tekniikka – Bright Finland Oy
Veera Niemi, p. 044 782 2293, veera.niemi@brightgroup.comwww.brightgroup.fi

Osastotarjoilut – Nallikari
p. 0400 687 366, info@nallikarioy.fi

Siivous ja jätehuolto – Lassila & Tikanoja Oyj
Tiina Tolonen, p. 050 385 3060, tiina.tolonen@lassila-tikanoja.fi

Sähkötilaukset – Messusähkö Oy
p. 044 366 6080, messusahko@messusahko.fi

Logistiikkapalvelut – Suomen Messulogistiikka Oy
Erkki Koski, puh. 040 546 9555, erkki.koski@smlog.fi, www.smlog.fi

Internet-messuliittymät – Acio Oy
Otso Väisänen, p. 050 911 1973, otso.vaisanen@acio.fi, www.acio.fi

Vihersomisteet – Vihersisustus Bueno Oy
Marja Helin, p. 050 911 3414, marja.helin@bueno.fiwww.bueno.fi

Tiedonkeruu, kyselylomakkeet – ContactMate Events
p. 0207 856 700, myynti@contactmate.fiwww.contactmate.fi

LVI-työt ja paineilma – Are Oy
Aki Kannusmäki, aki.kannusmaki@are.fi 


Tavaralähetykset

Toimitusosoite:
Näytteilleasettajan nimi ja osastonumero c/o SMLog
PoTe 2020 / Ouluhalli
Ylioppilaantie 4
90100 OULU


Hotellit, joista näytteilleasettajille varattu kiintiöt

Varaamiseen tarvitset kiintiökoodin, jonka saat asiakaspalvelusta: p. 010 830 0800, asiakaspalvelu@expomark.fi. Koodit löytyvät myös extranetistä.

  • Break Sokos Hotel Eden, Holstinsalmentie 29, Oulu, p. 020 1234 603, myynti.eden@sokoshotels.fi
  • Original Sokos Hotel Arina, Pakkahuoneenkatu 16, Oulu, p. 08 312 3255, sales.oulu@sokoshotels.fi TÄYNNÄ
  • Hotelli Lasaretti, Kasarmintie 13, Oulu, p. 020 757 4700, lasaretti@lasaretti.com
  • Lapland Hotel Oulu, Kirkkokatu 3, Oulu, p. 08 881 1110, oulu@laplandhotels.com
  • Scandic Oulu City, Saaristonkatu 4, Oulu, p. 08 2374 8949, oulucity@scandichotels.com
  • Scandic Oulu Station, Kajaaninkatu 17, Oulu, p. 08 2374 8949, oulustation@scandichotels.com

Varo huijariluetteloita

Expomark julkaisee Pohjoisen Teollisuuden näytteilleasettajien tiedot tapahtuman verkkosivuilla ja painettuna messuoppaana Promaint-lehdessä.

Jos teitä lähestytään kyselyllä tai tarjouksella messuluettelosta, lukekaa tarkkaan, keneltä viesti on. Jos et ole varma, onko kysely Expomarkilta, ota yhteyttä asiakaspalveluumme: asiakaspalvelu@expomark.fi

Jotkut internetissä julkaistujen maksullisten hakemistojen ylläpitäjät lähestyvät näytteilleasettajia rahastustarkoituksessa. Maksulliset messualan verkkohakemistot ovat täysin hyödyttömiä näytteilleasettajille.

Kirjeissä tai lomakkeissa annetaan ymmärtää, että luetteloyrittäjät toimivat yhteistyössä Expomarkin ja kyseisen messutapahtuman kanssa. Tämä ei pidä paikkaansa. Huijarit lähettävät postitse tai sähköpostitse harhaanjohtavia sopimuksia, jotka naamioidaan tietopyynnöiksi ja tarjotaan yrityksen tietoja hakemistoon. Sopimuksen sitovuus ja hinta saatetaan piilottaa sopimusehtoihin, yleensä paperin ala-laitaan. Jos vastaatte kyselyyn, saatte laskun, jossa viitataan sopimukseen eikä sopimuksen purkamiseen suostuta.

Epäselvissä tilanteissa, voit aina olla yhteydessä asiakaspalveluumme: asiakaspalvelu@expomark.fi